-ساختمان شهرداري ناحيه 1 در زميني به مساحت پانصد مترمربع و در زيربناي هشتصد مترمربع در سه طبقه سال 1387 در ابتداي خيابان شهيد عراقي، انتهاي كوچه شهيد عابدي افتتاح شد.

شماره تماس: 22326164

 

2-مجموعه ورزشي الزهرا

 

این مجموعه در سال 1386 به مساحت نهصد مترمربع جنب ساختمان شهرداری ناحیه 1 احداث شد.

 

3-سراي محله مهران

 

بهره‌برداري از اين سراي محله در سال 88 آغاز شد. 150 مترمربع مساحت زمین و 360 متر مربع مساحت زيربناي آن است كه در محور رسالت مابين بزرگراه شهيد صياد شيرازي و پل سيدخندان، تقاطع كوچه فرهاد واقع شده است. در اين سراي محله علاوه بر خدمات فرهنگی، شوراياري محله مهران نيز مستقر است. این سرای محله در سه طبقه ساخته شده است. پیش از این شهرداری ناحیه یک در این ساختمان واقع بود.

این سرای محله دارای خانه اسباب‌بازی و خانه سلامت است و به منظور برگزاری کلاس‌های آموزشی از آن استفاده می‌شود.

 

4-سراي محله كاظم‌آباد

 

اين سرای محله در سال 1388 افتتاح شد. زيربناي آن 1200 مترمربع است. اين سراي محله در خیابان بني‌هاشم، كوچه نسترن قرار دارد. از جمله امکانات آن می‌توان به خانه اسباب بازی، دفتر شورایاری، سالن اجتماعات، سالن مطالعه و کلاسهای آموزش اشاره کرد.

اين سراي محله به صورت پيش‌ساخته و درطول شش‌ماه اجرا شد.

.

5-كتابخانه رسالت

 

این کتابخانه در بوستان رسالت و ضلع شمال شرقي پل سيدخندان در ساختماني به مساحت ششصد مترمربع از سال 1371 تاكنون پذيراي شهروندان و دوستداران كتاب و كتابخواني است. در این کتابخانه بیش از 13.700جلد کتاب موجود است. اين كتابخانه زير نظر نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مديريت مي‌شود.

 

6-زمين فوتبال مجيديه شمالي

 

این زمین فوتبال در خيابان شهید استادحسن بنا، كوچه برادران شهید شفيعي واقع شده است و زير نظر اداره كل تربيت بدني بوده و توسط شهرداري منطقه 4 بازسازي و بهسازي آن در حال انجام است.

 

7-موسسه مالي و اعتباري شهر

اين مؤسسه به عنوان بازوي مالي مديريت شهري تهران در زمان مديريت جديد شهرداري تهران با نام تعاوني اعتباري شهر، كار خود را آغاز كرد و هم‌اكنون تحت نظر بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران با عنوان مؤسسه مالي و اعتباري شهر در خدمت شهروندان و مديريت شهري تهران است.

اين مؤسسه در محور رسالت پس از بزرگراه شهيدصياد شيرازي نبش كوچه فرهاد پلاك 1 واقع شده و 75 مترمربع مساحت دارد. اين شعبه در سال 1386 راه اندازي شد.

 

8-مركز تخليه زباله

 

مركز تخليه زباله ناحيه 1 در زميني به مساحت دوهزار مترمربع در تقاطع خيابان خواجه عبداله‌انصاري و بني‌هاشم مركز جمع آوري و انتقال زباله‌هاي منطقه است كه در بهداشت و پيراستن شهر از آلودگي نقشي مهم و اساسي دارد.

 

9-مركز خدمات محله

 

این مركز در خیابان شهید عراقی، نبش کوچه شهید عابدی قرار دارد.