در واقع این بخش به دو قسمت کلی تقسیم میشود :

 • بخش اول :  فراخوان های ایده پردازی : که در خصوص موارد و پروژه هایی است که شهرداری در خصوص موضوعی خاص و مشخص فراخوان میدهد .
 • پویش # نفسم گرفت

  پویشی به نام «نفسم گرفت» در راستای فرهنگسازی در جهت کمک به هوای پاک توسط شهرداری تهران آغاز شده . از شهروندان محترم منطقه 4 خواهشمندیم که با ارسال ایده ها و نظرات در خصوص معضل آلودگی هوا راهکارها و ایده‌های خود را در خود در این طرح مشارکت نمایند. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قالب فایل پیوست ، تکمیل نموده و به آدرس پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید.

  It.region4@tehran.ir

   

   
   
  مسابقه طراحی فاز یک ساختمان مجتمع ایستگاهی پایانه تاکسیرانی

  منطقه چهار در نظر دارد نسبت به برگزاری مسابقه طراحی فاز یک ساختمان مجتمع ایستگاهی واقع در ضلع شمالی میدان رسالت (محل پایانه تاکسیرانی) به صورت پارکینگ طبقاتی از طریق فراخوان عمومی اقدام نماید، لذا از کلیه مهندسین معمار، شهرساز و مهندسین مشاور با تخصص مربوطه دعوت به عمل می آید در این مسابقه شرکت نمایند. در این راستا ، افراد واجد شرایط میتوانند مطالب پیوست را مطالعه نمایند و در صورت تمایل از طرق زیر مدارکشان را ارسال نمایند : 1- از طریق آدرس پست الکترونیکی اداره سرمایه گذاری و مشارکتهای منطقه 4 :

  invest.region4@tehran.ir

  2-از طریق مراجعه حضوری : تهران میدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان طاهرخانی، ساختمان شهرداری منطقه 4، واحد مشارکتها

  جشنواره عکس آسمان آبی

  نخستین جشنواره عکس آسمان آبی تهران بر آن است تا با به تصویر کشیدن نمودهای مختلف آلودگی هوا و اثرات زیانبار آن در جنبه‌های مختلف، مخاطرات حاصل از آن را از منظر نگاه تیزبین هنرمندان در معرض دید شهروندان و ساکنین شهرهای آلوده دنیا قرار دهد. یقیناً دیدن این آسیبها از زاویه دید هنرمندان عکاس می‌تواند پیگیری و مطالبه هر چه بیشتر حق تنفس و داشتن هوایی پاک برای شهروندان را در پی داشته باشد.

  برای اطلاعات کاملتر و شرکت در این مسابقه روی عکس زیر کلیک کنید

   
 • بخش دوم - ایده های عمومی و آزاد :

  این بخش ، موضوع خاصی ندارد و شهروندان گرامی در هر زمینه ای که به نوعی مرتبط به شهر و شهرداری باشد میتوانند ایده های خود را ارسال کنند. منجمله زمینه های شهری ، زیباسازی،فرهنگی و بخصوص با توجه به رویکرد شهرداری تهران در خصوص توسعه شهر الکترونیک و همچنین توسعه پایدار شهر تهران ایده هایی که در این حوزه ها باشد بیشتر مورد توجه قرار میگیرد.


 • جهت ارسال ایده های آزاد خود از طریق آدرس پست الکترونیک زیر با ما در ارتباط باشید . بدیهی است که ایده های ارسالی شما ، پس از ارجاع به واحد های مربوطه بررسی میشود و در صورت نیاز ، با شما تماس گرفته خواهد شد .

  info.region4@tehran.ir