دکتر رباطی در جلسه نظارت ستادی منطقه 4: اجرای پروژه های اثربخش در بلوک های شهری رضایتمندی شهروندان را افزایش می دهد
 دکتر رباطی در جلسه نظارت ستادی منطقه 4: اجرای پروژه های اثربخش در بلوک های شهری رضایتمندی شهروندان را افزایش می دهد
معاون امور مناطق شهرداری تهران در جلسه نظارت ستادی منطقه 4 گفت: رضایتمندی و ایجاد حس تعلق خاطر شهروندان در گروی اجرای پروژه های اثربخش تا مقیاس بلوک های شهری است.
1396/7/25


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، دکتر حسن رباطی با بیان این مطلب و ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام سجاد(ع) و آرزوی قبولی عزاداری ها، منطقه 4 را جزء مناطق خاص و ویژه کلانشهر تهران عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم منطقه 4 تهران را از نظر وسعت و جمعیت با سایر مناطق مقایسه کنیم، وجود بافت های ناهمگون شهری و محلات برخوردار و کم برخوردار بیش از سایر موارد به به چشم می آید تا جایی که در مقیاس بلوک های شهری ناهمگونی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کاملا مشهود است.
رباطی با بیان اینکه نگاه شهردار محترم تهران بر نیاز سنجی و مطالعه پروژه ها قبل از احداث است گفت: باید قبل از آغاز هر پروژه توسط مدیریت شهری منطقه 4 ابتدا ضمن انجام نیازسنجی و مطالعه، پیوست های اجتماعی و فرهنگی واقعی برای پروژه ها تهیه شود.
معاون امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به پروژه های مشارکتی منطقه چهار تاکید کرد : پروژه های مشارکتی در دست اقدام منطقه 4 باید رونق بگیرد و مورد حمایت مدیریت ارشد شهری تهران قرار می گیرد.
وی با اشاره به تاکید شهردار محترم تهران مبنی بر توجه ویژه به پتانسل های درون سازمانی گفت: دکتر نجفی نگاه درون سازمانی دارند و همه مدیران باید تلاش کنند تا با حسن سلوک و تکریم ارباب رجوع و کار مطلوب و تاثیرگذار رضایتمندی شهروندان حاصل شود.
رباطی ضمن اشاره به سوابق مدیران ارشد منطقه 4 گفت: ،مهندس حسینی شهردار منطقه و مهندس خبازها مشاور عالی شهردار منطقه در نقاط مختلف شهر تهران تجربیات خوبی را کسب نموده اند و امیدوارم بتوانند در منطقه 4 نیز توفقات خوبی را حاصل نمایند.
وی گفت: منطقه 4 باید توجه ویژه ای به پروژه های زود بازده و اثر بخش مانند باغ پرندگان داشته باشد تا زودتر به بهره برداری برسد.
معاون امور مناطق شهرداری تهران با تاکید بر ایجاد حس تعلق خاطر بین شهروندان گفت: تعلق خاطر مردم از پروژه های شهری زمانی یجاد می شود که در بلوک های شهری آن ها نیز بتوانیم خدمات مطلوبی ارایه کنیم.
وی تاکید کرد: منطقه 4 باید برنامه 6 ماهه دوم سال 96 در موضوعات درآمدی و کاهش هزینه ها و زود بازده به همراه برنامه های 1397 و همچنین برنامه چهار ساله 1397 تا 1400 را ارایه نماید.
رباطی با اشاره به برنامه های جاری منطقه 4 در نیمه دوم سال 1396 به ویژه فصول سرد سال گفت: به منظور جلوگیری از ایجاد مشکلات تردد و ترافیک در زمان های بارش برف و باران، نظارت کافی بر سطح محلات باید افزایش یابد.
معاون امور مناطق شهرداری تهران افزود: شهرداران نواحی باید از پتانسل های موجود در مساجد و تکایا و مراکز فرهنگی در جهت توسعه آموزش شهروندی استفاده لازم را ببرند.
وی با بیان اینکه منطقه 4 دارای جمعیتی جوان و مستعد است افزود: شهروندان منطقه 4 دارای جمعیتی جوان و تحصیلات بالا و آموزش پذیر هستند و باید برنامه ای تدوین شود که بتوان فرهنگ شهروندی را در این منطقه توسعه و ارتقاء داد.
رباطی تاکید کرد: با توجه به وضعیت مالی شهرداری تهران، پروژه هایی که در آینده نزدیک پیشنهاد و در دستور کار قرار می گیرد باید تاثیر گذار و برای عموم شهروندان نتیجه بخش باشد .
مهندس سید علیرضا حسینی در ادامه جلسه نظارت ستادی، با بیان اینکه منطقه 4 کلان شهری در ابر شهر تهران است افزود: اگر بخواهیم در مقیاس منطقه ای به منطقه 4 نگاه کنیم با توجه به جمعیت و مساحت ،امکانات مورد نیاز شهری در این منطقه و برخی از مناطق به صورت متوازن توزیع نشده است.
وی افزود: در حال حاضر رضایتمندی شهروندان از منطقه 4 دارای نوسان زیادی در مباحث فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی است و نیازمند عزم جدی و حمایت های لازم از سوی مدیریت شهری است.
شهردار منطقه 4 افزود: منطقه 4 با داشتن 6 بزرگراه شریانی و به عنوان تنها ورودی شرقی تهران، نیازمند ساماندهی و رسیدگی ویژه به علایم ترافیکی و تابلوهای شناسایی است.
حسینی اضافه کرد: با توجه به پروژه های قابل افتتاح و زودبازده در منطقه 4 که از نیازهای ضروری این منطقه است می تواند موجبات افزایش رضایتمندی شهروندان را حاصل نماید و لازم است تا در بحث اعتبارات نگاه ویژه ای به این منطقه شود.
وی با اشاره به وضعیت پروژه های مشارکتی منطقه 4 گفت: امیدوارم با حمایت های سازمان مشارکت های مردمی شهرداری تهران پروژه های در دست اقدام منطقه 4 که عموماً به صورت مشارکتی است به سرانجام برسد.
حسینی گفت: منطقه 4 دارای حریمی بالغ بر 102 کیلومتر مربع است و برای رسیدگی ویژه و ساماندهی حریم لازم است تا ازنظرات مناطق در کمیته های حریم استفاده شود.
همچنین در ادامه این نشست نظارتی دکتر مرادی مدیر کل هماهنگی امور مناطق به ارایه گزارشی در خصوص ارزیابی منطقه 4 در حوزه های بودجه و درآمد، نحوه نگهداشت شهر و همچینین عملکرد فصلی این منطقه پرداخت .
شایان ذکر است در ابتدای این نشست، مسعود عبادی معاون برنامه ریزی وتوسعه شهری منطقه 4 گزارشی از اقدامات صورت گرفته منطقه در شش ماهه نخست سال جاری ارایه کرد.

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.