دکتر رباطی در جلسه نظارت دوره ای منطقه 4 : تشکیل شورای اداری در مناطق راهکار مناسب برای برون رفت مسایل شهری است
  دکتر رباطی در جلسه نظارت دوره ای منطقه 4 : تشکیل شورای اداری در مناطق راهکار مناسب برای برون رفت مسایل شهری است
معاون هماهنگی امور مناطق شهر تهران با تاکید بر تشکیل شورای اداری در مناطق 22 گانه گفت: رفع مشکلات شهری نیازمند تعامل دوجانبه با دستگاه های خدمات رسان دولتی است.
1396/11/19
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، دکتر حسن رباطی در جلسه نظارت دوره ای منطقه 4 با بیان این مطلب و با اشاره به ویژگی های خاص منطقه 4 در مقایسه با سایر مناطق شهرداری تهران گفت: جمعیت، وسعت و حریم منطقه 4 شرایط خاصی را برای این منطقه ایجاد نموده است که با تدابیر ارزشمند مدیریت شهری منطقه 4 شاهد رشد و شکوفایی در تمامی حوزه های مختلف بوده ایم.
وی تکریم مراجعان را از اولویت های مهم مدیران و کارکنان شهرداری تهران بر شمرد و افزود: خوشبختانه در این مدت کمتر از 6 ماه از آغاز دور جدید مدیریت در منطقه 4، اقدامات خوبی در این منطقه صورت گرفته است و بر اساس گزارش های واصله، در اتاق مدیران مجموعه بر روی شهروندان باز بوده است که جای تقدیر و تشکر دارد.
رباطی استفاده از مدیران توانمند و کارآمد در افزایش بهره وری را تاثیر گذار دانست و افزود: در دوره جدید مدیریت شهری، همواره از افراد کارآمد و توانمند به ویژه بانوان در پست های کلیدی استفاده شده است که این اقدام شهردار محترم تهران منشاء خدمات رسانی مطلوب به شهروندان این کلانشهر خواهد بود.
وی اضافه کرد: موضوع نگهداشت شهر از مسایل و موضوعات مهم و قابل توجه شهر تهران است و باید توسط مناطق 22 گانه شهر تهران به صورت ویژه به آن پرداخته شود.
معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در ادامه با تاکید بر تشکیل شوراهای اداری در مناطق 22 گانه گفت: با تشکیل شورای اداری در مناطق و ایجاد تعامل دوسویه با ادارات خدمات رسان دولتی از جمله آب، گاز، برق و تلفن راه حل مناسبی برای خروج از معضلات شهری است.
وی ضمن تقدیر از اقدامات منطقه 4 در برف روبی های اخیر گفت: در بارش سنگین برف هفته گذشته شاهد اقدامات خوب مناطق به ویژه منطقه 4 در برف روبی ها بودیم و شارژ به موقع سایت های برف روبی و مخازن منجر به غافلگیری شهرداری در این برف نشد.
رباطی تامین امکانات رفاهی و خدماتی برای شهروندان را از دیگر دغدغه های مدیریت شهری تهران عنوان کرد و گفت: مدیران شهری باید تلاش کنند علاوه بر تامین امکانات رفاهی شهروندان، امید، مشارکت و شکوفایی را در شهر تهران تقویت نمایند.
معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به آموزش شهروندان گفت: در حال حاضر یکی از مهمترین نیازهای شهر تهران جلب مشارکت حداکثری و ارایه آموزش های مختلف شهروندی در محلات است و منطقه 4 باید در این زمینه برنامه ریزی های مطلوبی انجام دهد.
وی اضافه کرد: لازم است معاونت امور اجتماعی منطقه در خصوص آگاهی بخشی و افزایش مشارکت های اجتماعی شهروندان تلاش بیشتری نماید.
رباطی با اشاره به پیشنهاد منطقه 4 در خصوص هویت بخشی بصری محلات در حوزه شهرسازی و معماری افزود: توجه ویژه به ساخت و سازها و استفاده از معماری های اصیل ایرانی با توجه به پیشنهاد منطقه 4 جهت تبدیل به یک برند  خاص می تواند نقطه قوتی برای این منطقه باشد.
در ادامه سید علیرضا حسینی شهردار منطقه 4 ، ضمن تشکر از همکاران منطقه در خصوص ارتقاء رتبه در ارزیابی 8 ماهه سال 96 افزود: با تلاش همکاران توانستیم رتبه منطقه 4 را از نوزدهم به پنجم ارتقاء دهیم که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی افزود: با توجه به تاکید شهردار محترم تهران و شورای اسلامی شهر تهران، ضمن استفاده از بانوان در پست های کلیدی، کرامت کارکنان منطقه 4 در انتصابات رعایت شده است.
شهردار منطقه 4 در ادامه ضمن واکنش به انتقادات برخی از افراد به عملکرد شهرداری تهران در برف روبی اخیر گفت: شهرداری تهران به ویژه منطقه 4 عملکرد مطلوبی در برف روبی اخیر داشت و بازبودن تمامی معابر خود گواه بر این موضوع بود.
حسینی بودجه اختصاصی به منطقه 4 را در مقایسه با جمعیت و مساحت قابل توجه این منطقه دانست و افزود: متاسفانه منطقه 4 فاقد بسیاری از سرانه های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، ترافیکی و گردشگری در مقایسه با مناطق شمالی و غربی است و باید در خصوص اختصاص بودجه مورد نیاز به این منطقه تجدید نظر شود.
همچنین محمد خبازها قائم مقام منطقه 4 در ادامه با بیان اینکه معابر و امکانات منطقه 4 در شأن شهروندان این منطقه نیست افزود: متاسفانه اقدامات قابل توجهی طی سال های گذشته در جهت تکمیل زیرساخت های شهری در منطقه 4 صورت نگرفته است و با افزایش اعتبارات می توان بسیاری از امکانات مورد نیاز شهری را تأمین کرد.
وی افزود: ساماندهی شهرک های امید و شهید بهشتی و زمین های فاقد کاربری از جمله اولویت های منطقه در سال آینده است و باید راه کارهای اساسی در خصوص رفع مشکلات این موضوعات اندیشیده شود.
خباز ها تصریح کرد: رسیدگی به وضعیت مطالبات و درآمدها، ساماندهی نیروهای انسانی، افزایش بودجه منطقه در سال جاری تعریف یک برند خاص برای محلات منطقه 4 در حوزه شهرسازی و معماری سنتی و رسیدگی به وضعیت بافت های فرسوده از دیگر موضوعاتی است که نیازمند حمایت و مساعدت معاونت محترم هماهنگی امور مناطق است.

شایان ذکر است در این جلسه احکام انتصاب رضا معلم به عنوان معاون خدمات شهری و خانم پیروزی به عنوان رییس حسابداری توسط دکتر رباطی اهدا شد.


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.