جلسه ی نظارت ستادی اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری منطقه4
معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 4 میزبان جلسه ی نظارت ستادی اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی مناطق پهنه ی شرق تهران شد.
1396/11/25

به گزارش از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 و به نقل از معصومه سادات عمارتی معاون امور اجتماعی جلسه مذکور با حضور قائم مقام و معاون طراحی آموزشی  اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، معاون توسعه و مهارت های شهروندی اداره کل ، کلیه کارشناسان ستادی ، مدیران آموزش شهروندی مناطق 4 ، 7 ، 8 ، 13 و 14 و روسای اجتماعی نواحی نه گانه منطقه 4 بمنظور بررسی و نظارت بر عملکرد این ادارات برگزار شد.

در این جلسه قائم مقام و معاون طراحی آموزشی  اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: سعی بر این است جلسات نظارت ستادی بر محور آموزش شهروندی به صورت کارشناسی اداره شده و با طرح مشکلات و ارائه راهکارها و با استفاده از تجربیات پیشین به آسیب شناسی مشکلات مناطق بپردازیم و از این طریق با تولید دستورالعمل های متناسب با بافت محلات بر رفع معضلات فائق آییم.

در ادامه عمارتی گفت: منطقه 4 به عنوان وسیع ترین منطقه تهران از تفاوت های بسیاری در زمینه مسائل فرهنگی و تمکن مالی برخوردار می باشد که با توجه به این ویژگی های متفاوت باید از سر فصل های آموزشی متناسب با هر محله بهره ببریم.

وی افزود: باید با به کارگیری ظرفیت ها و ایجاد خلاقیت بر اساس مقتضیات محلات بتوانیم کار را به صورتی پیش ببریم که برای شهروندان اثرگذار باشد. امید است با ارائه رویکرد جدید مدیریت شهری و از طریق همفکری ستاد و نیروهای اجرایی و همچنین تعامل با آموزش و پرورش منطقه در جهت پیشبرد اهداف و  برطرف کردن نواقص موجود گام موثری برداریم.

موذنی رییس اداره آموزش و مشارکت های اجتماعی منطقه 4 در خصوص فعالیت های این اداره از ابتدای سال تاکنون با بیان این مطلب عنوان کرد : تاکنون در 123 مدرسه در سطح منطقه عملیات عمرانی و تجهیز امکانات با کمک معاونت های امور شهری، ترافیک و فنی و عمران انجام شده است.

وی همچنین افزود: طرح هایی چون نسیم بهشت در مدارس سطح منطقه و محلات پر تردد ، جشن مهر در مدارس منتخب شهردار مدرسه،توزیع اقلام دانش آموزی و بن های خرید ویژه دانش آموزان نیازمند،بروشور های آموزشی ،طرح شهر در دست بچه ها ، بازدید دانش آموزان از اماکن مختلف ،توزیع کتابهای آموزشی بین دانش آموزان ،برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف و... در این منطقه اجرا شده است.

در پایان کارشناسان ستادی اداره کل و مدیران ادارات آموزش شهروندی هر کدام به بیان مسائل و دیدگاه ها در زمینه ی فعالیت کاری خود پرداختند.print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.