رییس شورای شهر تهران در دیدار با روحانیون و ائمه جماعات منطقه4: بزرگترین منطقه پایتخت نیازمند توسعه حوزه حمل و نقل عمومی است
 رییس شورای شهر تهران در دیدار با روحانیون و ائمه جماعات منطقه4: بزرگترین منطقه پایتخت نیازمند توسعه حوزه حمل و نقل عمومی است
محسن هاشمی رفسنجانی در نشست فصلی روحانیون و ائمه جماعات منطقه 4 گفت: توسعه خطوط مترو و برنامه ریزی برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد از نیازهای ضروری منطقه 4 تهران است.
1396/12/21

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه4 مهندس محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در نشست فصلی علما، روحانیون و ائم جماعات منطقه 4 که با حضور آیت الله جلالی خمینی نماینده ولی فقیه در شرق تهران، شهردار منطقه 4، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و جمعی از روحانیون در مسجد احمدیه برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: وسعت و جمعیت قابل توجه منطقه 4 در مقایسه با سایر مناطق تهران، و بالطبع تردد بسیار زیاد خودروها می تواند در افزایش آلودگی هوا نقش بسزایی داشته باشد.
وی افزود: توسعه خطوط مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی راهکار مناسبی برای برون رفت از مشکلات آلودگی هوا خواهد بود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن بیان تاریخچه ای از فعالیت و تاثیر مهم روحانیت قبل و پس از انقلاب، گفت: روحانیت ریشه ی عمیق در دین و جامعه و همچنین نقش بسزایی در تداوم راه امام راحل دارد.
هاشمی در ادامه با اشاره به نقش مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه جوانان و نوانان افزود: با برنامه ریزی و تعامل مطلوب میان شهرداری و روحانیون می توان مساجد را تبدیل به پایگاه های اصلی فرهنگی اجتماعی محلات کرد.
وی اضافه کرد: موضع پسماند و نظافت عمومی معابر در قالب نگداشت شهر از دیگر موضوعاتی است که همواره مردم با آن درگیر هستند و مدیریت شهری منطقه 4 باید در سال آتی برنامه ریزی ویزه ای را در این خصوص انجام دهد.
هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: کاهش آسیب های اجتماعی و ساماندهی معتادان متجاهر و متکدیان از دیگر دغدغه های مردم است و باید برنامه ریزی بلند مدتی در این خصوص برای رفاه حال شهروندان صورت گیرد.
در ادامه جلسه سید علیرضا حسینی شهردار منطقه 4 اظهار داشت: در سال 1397 تلاش می شود تمام فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی و... محلات تحت لوای مساجد صورت گیرد.
وی خاطر نشان کرد: در سال جدید حمایت بیشتری از فعالیت های مساجد خواهیم داشت و بازدیدهای دوره ای از مساجد به منظور شناسایی مسائل و مشکلات مربوط به حوزه شهرداری و رفع آنها انجام پذیرد.
آیت الله جلالی خمینی نماینده ولی فقیه در حوزه علمیه شرق تهران در ادامه، ضمن بیان فضائل حضرت فاطمه زهرا (س) و خصوصیات برجسته امام راحل، وظیفه و مهمترین فعالیت روحانیت را حفظ و بقای اصل انقلاب دانست و افزود: طبق فرمایش امام راحل (قدسره) دلیل اصلی از انقلاب و پایه گذاری نظام اسلامی، حفظ اسلام و رسیدگی به امور محرومین بوده است.

وی الله شجاع پوریان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز در این همایش در خصوص جایگاه و تاثیر مساجد در تاریخ اسلام و کارکرد آنها قبل و بعد انقلاب مباحثی را مطرح کرد و گفت: از این رو که مساجد محور جهاد ، مقاومت ، روشنگری و جنبش ها و حرکت های دینی بوده است، ظرفیت ها و پتانسیل های گسترده ای را برای ما فراهم کرده اند.
وی جایگاه روحانیت را جایگاه تببین و ترویج دین و مسجد را کانون اصلی دین دانست و گفت باید با بهره گیری از ظرفیت های مساجد ، به جذب جوانان بمنظور حضور چشمگیرتر در این اماکن مذهبی-فرهنگی کوشا باشیم.
در ادامه حجت الاسلام کرمانی مدیر امور مساجد شرق تهران افزود: مسئولین شهرداری جزء فعالین مساجد هستند. ما باید با تعامل و همکاری بایکدیگر فعالیت های مساجد را بعنوان هسته مقاومت در همه ی امور (اقتصادی،فرهنگی،اخلاقی و...) به حداکثر برسانیم .
وی در پایان خاطر نشان کرد: از آنجائیکه دشمنان خانواده را که کانون اولیه تعلیم و تربیت است مورد هدف قرار داده است، مساجد باید تاثیر بسزایی در تقویت و تحکیم بنیان خانواده داشته باشند از این رو شعارمان در سال آینده " مسجد و خانواده " خواهد بود تا با ایجاد انس و الفت بین خانواده ها و مساجد به این امر مهم فائق آییم.
گفتنی است غرس نهال یادبود مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در مقابل مسجد احمدیه با حضور علما و مسئولین حاضر در مراسم انجام شد.
print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.