نشست شورای فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری منطقه 4
 نشست شورای فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری منطقه 4
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 4 گفت: نشست شورای فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی منطقه با محوریت چهارشنبه آخرسال و اقدامات استقبال از بهار 97 برگزار شد.
1396/12/22


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 معصومه سادات عمارتی با بیان این خبر افزود: نشست شورای فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری منطقه با هدف برنامه های چهارشنبه آخر سال و اقدامات استقبال از بهار با حضور حسینی شهردار منطقه، حجت الاسلام کرمانی مدیر امور مساجد شرق تهران، ناصری رئیس آموزش و پرورش منطقه4، زندوکیلی مدیر فرهنگی هنری منطقه4، دکتر ترکمن نژاد رئیس مرکز بهداشت شمال شرق تهران ،ولی الهی مسئول تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران ، سرهنگ تاجره سرکلانتر چهارم پلیس تهران و معاونین منطقه ،تحت عناوین تبدیل تهدید به فرصت در چهارشنبه آخر سال و اقدامات استقبال از بهار در سالن دفتر شهردار منطقه 4 برگزار شد.
عمارتی در ابتدا ضمن خیر مقدم اظهار داشت : شهرداری منطقه 4 به عنوان وسیع ترین منطقه با چالش های متفاوت بسیاری روبرو است و از این رو با توجه به بافت فرهنگی و اقتصادی سطح منطقه ویژگی ها و شاخص های خاص خود را داراست که در این راستا به هم افزایی، وحدت رویه و یکپارچگی برنامه های اجرایی در سطح نواحی و محلات سطح منطقه به منظور اثرگزاری بهتر و موثرتر نیاز میباشد.
وی درخصوص تحقق شعار شهرداری تهران (شهر امید، مشارکت و شکوفایی)گفت باید با همفکری ،هم افزایی و جریان سازی خوب فرهنگی و همچنین تشکیل اتاق فکر در راستای جلب رضایت نسبی شهروندان ، به مدیریت شهری کمک کنیم.
در ادامه حسینی شهردار منطقه 4 در خصوص برنامه چهارشنبه آخر سال گفت: میتوان با مدیریت شایسته مسائل فرهنگی در سطح محلات و جانمایی مکان هایی در محلات به ایجاد محیط شاد خانوادگی و برگزاری جشن و نورافشانی در کمال آرامش و امنیت پرداخت.
وی افزود: میتوان با بهره گیری و استفاده از امکانات و ظرفیت های سازمان ها و دستگاه های فرهنگی از حجمه فرهنگی دشمن مقابله کرده و به این گونه وظیفه شرعی خود را نسبت به جوانان و انقلاب انجام داده و در جهت رفع مشکلات و مسائل جوانان گام موثرتری برداریم.
در ادامه حجت الاسلام کرمانی مدیر امور مساجد شرق تهران درخصوص برنامه های چهارشنبه آخرسال گفت : در ایام شادی و مراسم آئینی و سنتی برنامه ریزی مناسبی نداریم و باید از این رو مدل مشخص ای جهت اجرای جشن ها موافق با ارزشهای اسلامی تعریف کرد و در قالب کارگروه به شناسایی مسائل و معضلات پرداخته و در جهت رفع آنها گام برداریم .

همچنین زندوکیلی مدیر فرهنگی هنری منطقه4 گفت :اولویت فعالیت ها باید پرداختن به رئوس مطالب و اعم امور فرهنگی باشد که با تعامل و همکاری کارگروه های اجتماعی این اهم تحقق خواهد یافت.
وی در رابطه با طرح استقبال از بهار گفت: فرهنگسرای نوروز با برنامه ها و مراسم آیینی و سنت های ملی در ایام نوروز دایر میباشد و از پنجم تا سیزدهم نوروز برنامه های متنوع فرهنگی اجرا خواهد شد.
در پایان جلسه باقی حاضرین در جلسه در خصوص موضوعات مطروحه در جلسه مسائل و برنامه های حوزه کاری خود را مطرح کردند.
print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.