یزدانی در دیدار با قائم مقام و مدیران شهری منطقه 4 : افزایش ایمنی بوستان های منطقه 4 در اولویت سال جای قرار گیرد
 یزدانی در دیدار با قائم مقام و مدیران شهری منطقه 4 : افزایش ایمنی بوستان های منطقه 4 در اولویت سال جای قرار گیرد
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با تبیین برنامه های سال جاری منطقه 4 تهران گفت: امسال نیز همانند سال گذشته باید برای آبادانی و کسب رضایتمندی شهروندان تلاش کرد.
1397/1/5
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، مجتبی یزدانی در نخستین جلسه سال 1397 که در چهارمین روز از فروردین ماه با حضور قائم مقام ، معاونان و شهرداران نواحی منطقه 4 برگزار شد با بیان اینکه خلوتی شهر فرصت مناسبی است برای انجام کارهای نیمه کاره افزود: در ایام نوروز باید از فرصت ها استفاده بهینه کرد. وقت گذاشتن و پیگیری موضوعات از جمله مواردی است که همواره مهندس حسینی شهردار منطقه ۴ در برنامه کاری خود داشته است.
وی افزود: نظافت مطلوب گاردریل ها، لایروبی انهار و رنگ آمیزی المان های شهری و بوستان ها از جمله مواردی است که در استقبال از بهار باید در برنامه کاری قرار گیرد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با اشاره به ساماندهی حریم بان و شهربان افزود: ساماندهی و واگذاری اختیارات شهربان و حریم بان به مناطق یکی از مهترین برنامه های سال 1397 خواهد بود.
یزدانی گفت: در سال 1396 حضور مستمر شهرداران نواحی در محلات و پای کار بودن آن ها توانسته است بسیاری از مشکلات موجود در مناطق را رفع نماید و امیدوارم این اقدامات در سال 97 نیز تداوم داشته باشد.
وی با تاکید بر رفع موانع مربوط به تاییدیه های آتش نشانی در صدور جواز ساختمانی افزود: با هماهنگی های بعمل آمده با معاونت شهرسازی و معماری مرکز زمان صدور تاییدیه های آتش نشانی جهت دریافت جواز ساختمانی تا ۷۲ ساعت کاهش پیدا خواهد کرد.
یزدانی نحوه گزارش دهی را یکی ضعف های موجود در حوزه خدمات شهری عنوان کرد و گفت: تلاش های بسیاری در حوزه خدمات شهری مناطق صورت می گیرد اما در نهایت گزارش گیری مطلوبی صورت نمی گیرد که باید در خصوص گزارش دهی و نشان دادن تلاش حوزه ها تلاش بیشتری کرد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در ادامه از ساماندهی وضعیت صنوف در سال جاری خبر داد و گفت: با عقد تفاهم نامه میان شهرداری و مرکز اصناف، ساماندهی صنوف از مهمترین اقدامات سال 1397 است که از طریق مناطق باید با جدیت دنبال شود.
وی اضافه کرد: علاوه بر ساماندهی حریم و بهسازی و مناسب سازی پارک های محلی و جنگلکاری ها باید تدابیر ویژه ای توسط مناطق حاشیه ای اندیشیده شود.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با تاکید بر بهسازی بوستان ها افزود: در طرح استقبال از بهسازی وسایل بازی کودکان، ست های ورزشی، پیاده روسازی ها باید برای حضور شهروندان بهسازی و ایمن سازی شوند.
یزدانی با تاکید بر انجام بازدیدهای میدانی توسط شهرداران نواحی گفت: شهرداران نواحی باید در انجام بازدیدهای میدانی هدفدار و هدفمند در سال جدید تلاش کنند تا بتوانند از این طریق از نزدیک با مشکلات آشنا شوند.
وی تصریح کرد: در سال 1397 باید بر ایمن سازی بوستان ها و بهسازی سرویس های بهداشتی توجه ویژه ای شود و در برنامه بازدید مستمر قرار گیرند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران ساماندهی نقاط بی دفاع شهری را از دیگر اقدامات سال جاری عنوان کرد و گفت: مرتب کردن و ایمن سازی نقاط بی دفاع شهری از دیگر موضوعات بسیار مهمی است که شهرداران نواحی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.
وی افزود: در سال جاری تمهیدات ویژه ای برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر توسط شهرداران نواحی صورت گیرد تا در طول سال مشکلی پیش نیاید.
یزدانی گفت: چنانچه بازاری در منطقه ۴ وجود دارد پیشنهاد شود تا از طریق سازمان زیباسازی نسبت به جداره سازی ارتقاء هویت شهری اقدامات لازم صورت گیرد.
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال باید برنامه ریزی مناسبی توسط منطقه 4 برای اجرای مطلوب مراسم اربعین حسینی و ساماندهی مرز چذابه برای رفاه حال زائران صورت گیرد.
در ادامه این نشست محمد خبازها قائم مقام شهردار منطقه 4 با اشاره به برنامه ریزی مطلوب برای رفع چالش های موجود شهر تهران گفت: اجرای تمهیدات و اقدامات مناسب برای جمع آوری مناسب آب های سطحی یکی از موضوعات بسیار مهمی است که در سال 1397 باید برنامه ریزی مناسب برای آن صورت داد.
وی افزود: متاسفانه معضل سد معبر تبدیل به یکی از چالش های مهم پایتخت شده است و باید برنامه ریزی مناسبی در این خصوص صورت گیرد و منطقه 4 آماده هرگونه اقدام اثر گذار در این خصوص است.
خبازها تصریح کرد: ساخت و سازهای غیر مجاز نیز یکی از مهمترین مشکلاتی است که می توان با یک برنامه ریزی مطلوب نسبت به رفع این مشکل اقدام کرد.
قائم مقام شهردار منطقه 4 با تاکید بر تداوم طرح استقبال از بهار گفت: طرح استقبال از بهار فرصت بسیاری خوبی برای اجرای کارهای نیمه کاره است و پشتیبانی از این طرح می تواند بسیاری از مشکلات ریز و درشت محلات که در طول سال باقیمانده است را رفع کرد.
وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر شهرداران نواحی در طرح استقبال از نوروز 97 خاطر نشان کرد: با حضور بسیار مؤثر شهرداران نواحی در تعطیلات نوروزی شاهد اجرای مطلوب طرح استقبال از بهار در محلات بودیم که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی خاطر نشان کرد: ساماندهی ورودی شرقی تهران، بهسازی، کف سازی و پیاده روسازی بوستان ها، ساماندهی و مناسب سازی ساختمان های اسکان کارگری، توجه ویژبه به فضاهای جنگلکاری، استفاده بهینه از حریم از مهمترین برنامه های پیش روی شهرداری منطقه 4 در سال جاری خواهد بود.

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.