شهردار منطقه ۴ در نخستین جلسه شورای فرهنگی سال 97 خبر داد:  تحول در زیرساخت های فرهنگی اجتماعی محلات نیازمند تعامل تمامی دستگاه ها
 شهردار منطقه ۴ در نخستین جلسه شورای فرهنگی سال 97 خبر داد: تحول در زیرساخت های فرهنگی اجتماعی محلات نیازمند تعامل تمامی دستگاه ها
سید علیرضا حسینی در نخستین جلسه شورای فرهنگی اجتماعی و ورزشی گفت: توسعه و ارتقاء زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی محلات نیازمند توجه و تعامل تمامی دستگاه های متولی است .
1397/1/27


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، سید علیرضا حسینی با بیان اینکه کاهش آسیب های اجتماعی و تکمیل زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی محلات در گرو تعامل و همکاری تمامی دستگاه های متولی است افزود: در جلسات شوراهای فرهنگی اجتماعی منطقه 4 تلاش می شود تا از پتانسیل تمامی نهادهای فرهنگی، مذهبی، ورزشی و اجتماعی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان استفاده کرد.
وی با تاکید بر همدلی و هم افزایی تمامی نهادهای خدمات رسان افزود: استفاده بهینه از امکانات موجود و برنامه ریزی بلند مدت برای عموم اقشار در ارایه خدمات متنوع فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اقدامی ضروری و قابل اهمیت است.
شهردار منطقه ۴ اضافه کرد: با تشکیل کارگروه های تخصصی در سه حوزه اجتماعی، فرهنگی و ورزشی می توان نیاز اصلی کودکان و نوجوانان را در این بخش ها تامین کرد.
حسینی گفت: در کنار کارگروه های تخصصی، برنامه ریزی منظم برای تامین اوقات فراغت دانش آموزان و برگزاری یادواره شهدا از دیگر اولویت های شوراهای فرهنگی در سال جاری خواهد بود.
وی تاکید کرد: در جلسات شورای فرهنگی تلاش می شود به موضوعات مهم و کلیدی شهر در حوزه جوانان و نوجوانان توجه بیشتری شود.
شهردار منطقه 4 با اشاره به سایر اولویت های پیش بینی شده برای محلات در معرض آسیب گفت: با همفکری اعضای شورای فرهنگی و با استفاده از پتانسیل های موجود می توان خدمات فرهنگی و ورزشی ارزانتر به شهروندان محلات کم برخوردار و آسیب پذیر ارایه کرد.
وی خاطر نشان کرد: شهرداری منطقه 4 آماده همکاری با تمامی نهادها و دستگاه های خدمات رسان برای ارتقاء و تحول در زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی محلات است و ما آماده همکاری با تمامی دستگاه های متولی در زمینه های فرهنگی اجتماعی هستیم.
حسینی تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و لزوم تامین اوقات فراغت دانش آموزان، شهرداری آماده همکاری با آموزش و پرورش و مراکز مذهبی جهت برنامه ریزی مطلوب برای دانش آموزان است.
وی با بیان اینکه محلات کم برخوردار محور فعالیت های اوقات فراغت خواهند بود افزود: ما به دنبال هویت بخشی به محلات کم برخوردار و آسیب پذیر هستیم و شوراهای فرهنگی محلات می توانند نقش بسزایی در این رویکرد داشته باشند.


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.