شهردار منطقه چهار در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه خبر داد : ایمن سازی و تجهیز کامل، شرط لازم برای بهره برداری از باغ پرندگان/ مدیریت پیشین شهرداری باغ پرندگان را بدون پرنده افتتاح کرده است
 شهردار منطقه چهار در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه خبر داد : ایمن سازی و تجهیز کامل، شرط لازم برای بهره برداری از باغ پرندگان/ مدیریت پیشین شهرداری باغ پرندگان را بدون پرنده افتتاح کرده است
شهردار منطقه چهار تهران در دیدار با خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: باغ پرندگان تهران زمانی افتتاح می شود که علاوه بر رعایت موارد ایمنی و تجهیز کامل، به صورت قانونی نسبت به خرید پرندگان اقدام شود.
1397/2/26


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، سید علیرضا حسینی با بیان این مطلب و با اشاره به کاستی ها و عقب ماندگی های منطقه 4 در مقایسه با مناطق شمالی و غربی پایتخت گفت: منطقه 4 با جمعیت بالغ بر یک میلیون نفری و در بر گیری ده درصد جمعیت و مساحت تهران، از امکانات کمتری در مقایسه با سایر مناطق برخوردار است و به بارتی ده سال عقب تر است و نبود شهربازی و کتابخانه های عمومی از جمله نیازهای ضروری است.
وی ضمن انتقاد از وضعیت باغ پرندگان در سال های گذشته گفت: کلنگ مجموعه باغ پرندگان از سال 90 بر زمین زده شد و با کاستی ها و نواقص فراوان، فاز دوم این پروژه در دوره مدیریت قبلی سال مرداد 96 افتتاح شد و با توجه به نواقص و عدم رعایت استانداردهای لازم از بهره برداری رسمی آن در دوره جدید جلوگیری شد.
وی با اشاره به اینکه ایمنی در باغ پرندگان از مهمترین نکات قابل تامل است افزود: حفظ ایمنی شهروندان از وظایف ما است و امید است با رفع نواقص ایمنی با وجود پرتگاه های خطرناک و برطرف کردن معضلات، فاز دوم به صورت کامل و نظارت یکسان مجموعه باغ پرندگان در نیمه اول سال به بهره برداری برسد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با دقت و حساسیت فراوان جلسات هفته ای سه بار با همکاران زیربط درمجموعه باغ پرندگان برای رفع نواقص برگزارمی شود تا با طی کردن مسیرقانونی و رفع نواقص بتوانیم مجموعه ای زیبا ایمن واستاندارد را در اختیار شهروندان قرار دهیم.
شهردار منطقه 4 در پاسخ به این سوال رفع سد معبر تنها در وظیفه شهرداری نیست افزود: برخورد با سدمعبران یکی از وظایف شهرداری است که می بایست با همکاری دیگر ارگانها با متخلفان برخورد شود و بانظر شورای تامین می توان صریحانه به این موضوع ورود کنیم و با این همکاری ها این معضل برای همیشه رفع شود.
وی در پاسخ به این سوال پرندگان قاچاق فاز یک در حال حاضر افزود: متاسفانه در فاز یک باغ پرندگان این پرندگان به صورت قاچاق وارد شدند و در حال حاضر زیر نظرسازمان محیط زیست و از نظر ایمنی و بهداشتی کنترل شدند و اکنون در محوطه باغ پرندگان موجود می باشند و در فاز دوم پرندگان بانظر سازمان محیط زیست به این مجموعه اضافه می شوند.
شهردار منطقه 4 در خصوص ترافیک بزرگراه رسالت افزود: یکی از موضوعات مهم منطقه 4 ترافیک بزرگراهی است که باتوجه به وسعت منطقه این موضوع بدیع است و تنها با افزایش خیابانها و بزرگراه ها و زیرگذرها نمی توانیم این معضل را رفع کنیم و تنها فرهنگ استفاده از وسایل حمل نقل عمومی پاسخگوی این مشکل و معضل درشهر تهران است.
حسینی، تعداد پیام های 1888و 137 را در مقایسه با جمعیت و مساحت منطقه چهار منطقی دانست و گفت: بدیهی است که تعداد پیام های منطقه 4 در دو سامانه 137 و 1888 نسبت به سایر مناطق بیشتر باشد زیرا باتوجه به وسعت و جمعیت منطقه به همان نسبت معضلات و درخواست های شهروندان بیشتر است که رفع برخی از این مشکلات نیازمند تعامل دستگاه های اجرایی خارج از شهرداری است.
وی در ادامه با تاکید بر برخورد جدی با ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح منطقه 4 گفت: یکی از مشکلات پایتخت به ویژه برخی از محلات وجود بناهای فرسوده و ساخت و سازهای غیر مجاز است که تعیین تکلیف اسناد اینگونه محلات کمک شایانی به کاهش ساخت و سازهای غیر مجاز است.
گفتنی است خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه از نگارخانه برگ عمارت تاریخی عین الدوله و موزه گرافیک ایران در بوستان پلیس منطقه چهار بازدید کردند.print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.