برگزاری تور خبری بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی شمال شرق تهران
 برگزاری تور خبری بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی شمال شرق تهران
همزمان با فرارسیدن هفته ملی ارتباطات و نیز روز موزه، تور خبری یک روزه بازدید از مراکز فرهنگی و تاریخی منطقه 4 تهران برگزار شد.
1397/2/31


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، با توجه به اهمیت و نقش روابط عمومی و ارتباطات در ایجاد تعاملات سازمانی و همچنین اطلاع رسانی مطلوب فعالیت های مدیریت شهری، بیش از 40 نفر از اصحاب رسانه و ارتباطات با حضور در این تور، از مکان های تاریخی منطقه همچون عمارت عین الدوله، نگارخانه برگ، عمارت ارباب هرمز، موزه گرافیک ایران و ... بازدید کردند.
گردش نیم روزه اصحاب رسانه و ارتباطات ابتدا با بازدید از «عمارت عین الدوله» به عنوان یکی از بناهای تاریخی منطقه 4 با قدمتی بیش از یکصد سال که هم اکنون «نگارخانه برگ» را نیز در دل خود دارد، آغاز شد.
پس از این بازدید، خبرنگاران از دیگر بنای تاریخی منطقه 4 یعنی «عمارت ارباب هرمز» و نیز «موزه گرافیک ایران» در بوستان پلیس دیدن کردند و از نزدیک با نحوه فعالیت و چگونگی بازسازی این موزه آشنا شدند.
در ادامه این تور نیم روزه، خبرنگاران در نشست خبری شهردار منطقه چهار تهران حضور یافته و سوالات خود در خصوص موضوعات پیرامون منطقه 4 به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین منطقه 4تهران مطرح کردند.
مهندس سید علیرضا حسینی، شهردار منطقه چهار تهران در این نشست با اشاره به اینکه 10 درصد از مساحت تهران 1 میلیون جمعیت دارد که 10 درصد از جمعیت شهر تهران را نیز شامل می شود، گفت: اما در خوش بینانه ترین حالت 10 سال از سایر مناطق عقب هستیم. همچنین 110 کیلومتر از بزرگراه های تهران از این منطقه عبور می کند و این در حالی است که طی سال های گذشته اتفاقات خوبی در این منطقه رخ نداده است.
وی با بیان اینکه کلنگ پروژه باغ پرندگان در سال 90 به زمین خورد و فاز 1 آن به بهره برداری رسید، افزود: فاز 2 باغ پرندگان در حالی در سال گذشته افتتاح شد که پرنده ای در آن وجود نداشت.
شهردار منطقه 4 با تاکید بر این که در حال حاضر پروژه باغ پرندگان دارای نواقص متعددی است، عنوان کرد: هنوز بسیاری از توری های این باغ فاقد صاعقه گیر هستند. همچنین در مورد حفظ حیوانات، اسکان کارگری و ایمنی آن نیز بحث های متعددی وجود دارد.
به گفته حسینی پرندگان فاز 1 به صورت قاچاقی و بدون اطلاع سازمان حفاظت محیط زیست به کشور وارد شده اند و هنوز پرونده آن در مراجع قضایی باز است.
شهردار منطقه 4 یکی دیگر از اشکالات پروژه باغ پرندگان را عدم استقرار مدیریت واحد دانست و گفت: نباید فازهای این باغ، نظافت و بهره برداری از قسمت های مختلف در اختیار افراد متعدد باشد، در حالی که می توانیم با برون سپاری ضمن خارج کردن آن از مدل کارمندی نظارت بیشتری بر آن داشته باشیم.
حسینی در خصوص پیام های سامانه های نظارتی شهرداری تهران در مورد منطقه 4 عنوان کرد: کمتر از 10 درصد پیام های سامانه 137 و 1888 به منطقه 4 اختصاص یافته که به تناسب مساحت و جمعیت منطقی است. این در حالی است که پیام های دریافتی از سد معبر بیشترین شکایت ها را به خود اختصاص می دهد که از اختیارات شهرداری تهران خارج است و باید از فرمانداری پیگیری و شورای تأمین نیز به آن ورود پیدا کند.
وی در خصوص خانه قدیمی واقع در محدوده پاسداران که در گذشته به فضای عمومی تبدیل شده بود و پس از آن به فروش رسید، گفت: این ملک مصادره ای بوده و توسط نهادهای دیگر دست به دست شد تا در نهایت به شهرداری تهران داده شد. همچنین در طرح تفصیلی نیز کاربری این ملک در پهنه مسکونی(R) بود که بدون ایراد از مراجع قانونی فروخته شد.
شهردار منطقه 4 در مورد اعتراض وزارت مسکن و شهرسازی به این ملک نیز گفت: این ملک در کمیسیون ماده پنج و با حضور نمایندگان سازمان های مختلف بررسی و تصمیم گیری شده است و وزارت خانه مذکور حق اعتراض در کمیسیون ماده 5 را داشت.
حسینی در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده شمیران نو اظهار کرد: اکثر زمین ها در این محدوده فاقد سند است و ساکنان به صورت غیرمجاز و بدون فوندانسیون بناها را روی خاک ساخته اند. از این حیث نگرانی هایی در برابر وقوع زلزله 3 تا 4 ریشتری را هم داریم و در حیطه مسئولیت خود با ساخت و سازهای غیرمجاز در این محدوده برخورد می کنیم.

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.