ضرورت برنامه ریزی استفاده حداکثری از فرصت های گردشگری شمال شرق تهران
 ضرورت برنامه ریزی استفاده حداکثری از فرصت های گردشگری شمال شرق تهران
رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از منطقه 4 گفت: با توجه به پتانسل های شمال شرق تهران در بحث گردشگری، ضروری است تا منطقه 4 برنامه ریزی های لازم را در این خصوص انجام دهد.
1397/3/30

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در بازدید میدانی از منطقه 4 و بررسی موضوعات زیست محیطی شرق تهران ضمن ارزیابی مطلوب اقدامات زیست محیطی و سلامت محور منطقه 4 تهران گفت: کمبود سرویس های بهداشتی یکی از مهمترین مشکلات شهر تهران به ویژه منطقه 4 است که علاوه بر توسعه آن بر نگهداری مطلوب آن ها نیز باید توجه ویژه ای داشت.
وی با بیان اینکه شفافیت، اعتماد را افزایش خواهد داد تصریح کرد: هر چه شفافیت در شهرداری تهران بیشتر شود رانت و فساد کمتر و عدالت اجتماعی نیز بیشتر خواهد شد. در نتیجه مردم اعتماد بیشتری خواهند کرد. همچنین اگر مردم یا سیستم بدانند چه اقداماتی انجام می‌شود سیستم نظارتی ایجاد می‌شود که تخلف را کاهش می‌دهد. بنابراین تخلف در عدم شفافیت است.
رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه شهرداری تهران بیشتر وظیفه تسهیل گری را برعهده دارد، گفت: شهرداری بایستی ماموریت‌های قانونی و ذاتی خود را انجام دهد و بر اساس وظایفی که برای آن تعریف شده است اگر در مسیر وظایف خود حرکت کند می‌تواند آنها را با کیفیت خوبی انجام دهد. همچنین شهرداری نباید مراکز آموزشی، فرهنگی و بیمارستان بسازد بلکه بایستی وظیفه تسهیل گری و مساعدت را انجام دهد.
نوری نقش سراهای محله را در تقویت محله ها مؤثر دانست و افزود: سراهای محله ظرفیت خوبی برای جذب خدمات داوطلبانه مردم دارند و شهرداری صرفا می‌تواند در جهت مساعدت و تجهیز کردن این سراها گام بردارد و نباید متکی به استخدام نیروها باشد.
رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در ادامه در خصوص مشکلات منطقه 4 شهر تهران نیز گفت: بحث کمیسیون ماده 7 از موضوعات مهم برای ما است. پروژه‌های کمیسیون ماده 7 بایستی با دقت مورد بررسی قرار بگیرند و بسیاری از پرونده‌ها نیز بایستی داخل خود منطقه حل شود. اگر قرار است از فضای سبز و درختان حفاظت شود باید تغییر نقشه صورت گیرد و تا جایی که امکان دارد درختان و فضای سبز و باغات منطقه 4 حفظ شود.
وی با اشاره به یکی دیگر از مشکلات شهرداری منطقه 4 تهران تصریح کرد: پرونده‌های کمیسیون ماده 100 این منطقه بسیار زیاد است و بایستی ساز و کاری برای کاهش این پرونده‌ها در نظر بگیریم. زیرا بیشتر تخلفاتی که در این زمینه اتفاق می‌افتد درپی چشم پوشی‌ها و ندیدن‌ها است. زیرا مردم به تنهایی جرأت تخلف ندارند. به همین دلیل باید بر این موضوع توجه بیشتری شود و در این دوره نیز شعار ما مبارزه با تخلف و افزایش شفافیت است.
نوری در پایان صحبت‌هایش به موضوع بند 20 ذیل ماده 55 قانون شهرداری‌ها نیز اشاره کرد و گفت: کمیسیون بند 20 به حوزه خدمات شهری باز می‌گردد که بایستی برای آن نیز ساز و کاری در نظر بگیریم و راهکارهای جدیدی برای کاهش تخلفات در این زمینه بیابیم.
در این نشست همچنین سید آرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به برنامه سوم توسعه شهرداری تهران گفت: در برنامه سوم توسعه بر وضعیت تغییر اقلیم و خشکسالی شهر تهران تاکید شده است.
وی افزود: اگر بخواهیم در حوزه فضا سبز ورود پیدا کنیم ابتدا باید تغییر الگوی کاشت را جدی گرفته و به دنبال ایجاد یک جهاد علمی در حوزه محیط زیست باشیم.
حسینی میلانی افزود: در برنامه سوم علاوه بر موضوعات زیست محیطی بر استفاده از نقطه نظرات شورایاران بر تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها تاکید فراوانی شده است و شورایاران باید به صورت تخصصی و از طریق کارگروه ها موضوعات را پیگیری نمایند.
وی تاکید کرد : ما باید برای رفع بحران های زیست محیطی مشارکت جدی اشته باشیم زیرا معتقدم در حال حاضر موضوعات قابل اهمیت در شهر و شهرداری تهران، اقتصاد و درآمدهای پایدار است.
در ادامه این نشست سید علیرضا حسینی شهردار منطقه 4 ، با اشاره به اهداف شورای اسلامی شهر تهران به عنوان متولی امورات محلی گفت: اگر نیم نگاهی به گذشته منطقه 4 داشته باشیم خواهیم دید متاسفانه با توجه به مساحت و جمعیت قابل توجه این منطقه اقداماتی مفیدی طی سال های گذشته در این منطقه صورت نگرفته است و در حال نیز اعتبارات لازم جهت آبادانی به این منطقه ابلاغ نشده است.
وی یکی از مشکلات منطقه 4 را وجود محلات دارای بافت های فرسوده عنوان کرد و گفت: محلاتی مانند گلشن(خاک سفید) و شمیران نو که در گذشته بدون رعایت اصول مهندسی ساخته شده است هم اکنون تبدیل به مهمترین تهدید در موضوعات شهرسازی و ایمنی است.
حسینی افزود: در حال حاضر اتفاقات خوبی در منطقه 4 تهران در حال رخ دادن است که می تواند بیستر توسعه همه جانبه را فراهم نمود و جبران عقب ماندگی ها شود.
شهردار منطقه 4 اضافه کرد: عدم توجه به منطقه 4 در سال های گذشته باعث شده است تا شهرهای اطراف تهران از جمله دماوند، پردیس، جاجرود و .... از پیشرفت بهتر و دسترسی بیشتری برخوردار باشند.
وی نبود امکانات رفاهی و تفریحی از جمله شهربازی و سینما در منطقه 4 تهران ، یکی از بزرگترین مشکلات شهروندان ساکن در این منطقه است که از مهمترین عوامل ایجاد ترافیک نیز محسوب می شود که با افزایش آن ها می توان کاهش سفرهای درون شهری را شاهد بود.
شایان ذکر است در ادامه بازدید، طی مراسمی با حضور خانواده شهیدان بابائیان کلنگ احداث رمپ و لوپ بزرگراه شهید زین الدین به خیابان شهیدان بابائیان بر زمین زده شد.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.