شهردار منطقه چهار اعلام کرد/
 شهردار منطقه چهار اعلام کرد/
شهردار منطقه چهار تهران از تجهیز بوستانهای جنگلی منطقه به انرژی خورشیدی خبر داد و گفت: با نصب نیروگاههای خورشیدی در بوستانهای جنگلی ، هزینه برق مصرفی کاهش خواهد یافت.
1397/4/17


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران"سید علیرضا حسینی" با بیان این خبر گفت: به منظور بهینه سازی مصرف انرژی وکاهش هزینه های مربوط به تامین برق مصرفی، طرح تجهیز کامل بوستان های جنگلی شمال شرق تهران با ظرفیت بیش از 1100کیلو وات برق در منطقه 4 کلید خورد.
وی با اشاره به تاثیر انرژی های خورشیدی در کاهش میزان برق مصرفی در بوستانها و معابر منطقه گفت: کاهش هزینه تعمیر و نگهداری انرژی های مصرفی در بوستانهای جنگلی منطقه نظیر باغ پرندگان ،بوستان یاس فاطمی ، بوستان جنگلی تلو و کلینیک باغ پرندگان نیز در دست اقدام است.
شهردار منطقه چهار با اشاره به بهینه سازی مصرف سوخت تامین انرژی ساختمان های ستادی شهرداری منطقه 4 گفت: نصب 4 دستگاه آبگرمکن خورشیدی و نصب توربین بادی برای تولید انرژی برق و نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 10 کیلو وات در ساختمان شهرداری ناحیه 2 احداث شده است و نیروگاه خورشیدی در ساختمان مرکزی منطقه با ظرفیت 15 کیلو وات دردستور کار قرار گرفته است.
حسینی از احداث و توسعه نخستین بوستان انرژی در منطقه چهار خبرداد و گفت: در راستای کاهش میزان انرژی مصرفی، بوستان الغدیر با احداث نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 10 کیلو وات در مرکز فرآموز و سرای محله شمیران نو، به عنوان نخستین بوستان انرژی منطقه تبدیل شده است.
وی از بکارگیری و توسعه انرژی های تجدیدپذیر در سطح بوستان های منطقه خبر داد و گفت: درحال حاضر با نصب 55 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در 24 نقطه از منطقه ، تجهیز بوستانها و معابر عمومی به سیستم روشنایی سولار و نصب 1024 پایه چراغ روشنایی از مهم ترین اقدامات محیط زیستی در منطقه چهار است.


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.