پتانسیل بالای بوستان یاس برای تبدیل به بزرگترین قطب فرهنگی پایتخت
 پتانسیل بالای بوستان یاس برای تبدیل به بزرگترین قطب فرهنگی پایتخت
ولی اله شجاع پوریان در نشست شورای معاونین اجتماعی و فرهنگی مناطق 22 گانه به میزبانی منطقه چهار گفت: بوستان یاس پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به قطب بزرگ گردشگری تهران دارد.
1397/6/25


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران "ولی‌الله شجاع‌پوریان " ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و با تشکر از اقدامات شهرداری منطقه چهار در حوزه فرهنگی اجتماعی در تابستان شاد افزود: با توجه جمعیت و وسعت منطقه چهار و کمبود مراکز فرهنگی وهنری در این منطقه ، شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران این آمادگی دارد تا با کمک سرمایه گذاران داخلی به صورت مشارکتی در ایجاد فضاهای فرهنگی از جمله بوستان یاس در این منطقه که بسیار حائز اهمیت است ورود پیدا کند.
وی در ادامه به اهمیت سه موضوع پیش رو فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و نهایت تعامل با هیأت های عزاداری و تکایا ، برگزاری ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس و برنامه های استقبال از مهر تاکید کرد وگفت: معاونین مناطق تمام توان خود برای هرچه بهتر برگزاری این موضوعات بکار گرفته تا ضمن برگزاری این مراسم ها ، زمینه خدمت آرامش و آسایش به شهروندان را ایجاد کنیم.
در ادامه شجاع پوریان از معاونین مناطق خواست تا آسیب شناسی فرهنگی محلات در خصوص برنامه‌های به اجرا درآمده توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی مناطق را به شورای راهبردی و اتاق فکری در معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران راه‌اندازی شده است ابلاغ کنند تا در برنامه های آتی از این نقطه نظرات با توجه به ظرفیت های محلات استفاده کنند.
در ادامه شهردار منطقه چهار از اقدامات شاخص حوزه اجتماعی منطقه چهار اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال این منطقه توانسته است باتوجه به اعتبارات و جلوگیری ازهزینه های اضافی برنامه های فرهنگی در محلات برگزار کند که میتوان به اقدامات شاخص این حوزه تبدیل نقاط بحرانی مزاحم به گذرگاه فرهنگی، پیگیری و راه اندازی تجهیز مجموعه شهربانو، ایجاد اولین کلینیک مددکاری و... اشاره کرد.
در ادامه سید ابوالحسن ریاضی مدیر کل دفتر مطالعات معاونت امور اجتماعی و فرهنگی با اشاره به مطالعات صورت گرفته در خصوص آسیب شناسی محلات گفت: با ایجاد جلسات مشترک بین مدیران و معاونین مناطق در پایش 374 محله با موضوعات فرهنگی و اجتماع خواهیم توانست با احصا مسائل مملوس هر محله برای تغییر تصویر محلات کارهای بزرگی انجام دهیم که این مهم با همکاری مناطق اجرایی می شود.
درادامه این نشست معصومه سادات عمارتی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه چهار با ارایه گزارشی از اقدامات منطقه چهار و چالش های پیش روی معاونت اجتماعی در محلات اشاره کرد.
وی افزود: کمبود سرانه های فرهنگی،عدم تناسب بودجه و اعتبارات ، عدم تخصیص بموقع و مکفی اعتبارات و عدم بهره برداری مناسب از ظرفیت های اجتماعی محلات ،کاهش اعتماد اجتماعی و حس تعلق به محله ،حاشیه نشین بودن منطقه و سرریز شدن آسیب های اجتماعی ،مشخص نبودن فرآیند معین بودن مناطق و عدم اطلاع از میزان تخصیص مالی از معضلات اجتماعی این حوزه است.
گفتنی است این نشست با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، شهردار منطقه چهار ، مدیران ستادی و معاونین مناطق 22 گانه در منطقه چهار برگزار شد و هریک از معاونین در خصوص برنامه ها نقطه نظرات خود را بیان کردند.

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.