تهدید فضاهای بی دفاع شهری با تعریف پروژه های مشارکتی، به فرصت تبدیل می شود
 تهدید فضاهای بی دفاع شهری با تعریف پروژه های مشارکتی، به فرصت تبدیل می شود
قائم مقام شهردار منطقه 4 در نخستین روز از بازدیدهای میدانی محلات 20 گانه گفت: منطقه چهار تهران داری فرصت های زیادی برای اجرای پروژه های مشارکتی و تبدیل فضاهای بی دفاع شهری به فرصت های مطلوب سرمایه گذاری است.  
1397/7/17

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، محمد خبازها در بازدید میدانی از محله پاسداران که با حضور جمعی از شورایاران و معتمدین محلی برگزار شد، نقاط بی دفاع شهری را یکی از عمده ترین مشکلات محلات شهری عنوان کرد و گفت: متاسفانه به دلیل وجود نابرابری های اجتماعی در بسیاری از محلات تهران به ویژه محلات منطقه 4 که در گذشته ایجاد شده است، شاهد کمبودها و عقب ماندگی های بسیار زیادی هستیم که می توان با تعریف پروژه های مشارکتی این عقب ماندگی ها را در نقاط بی دفاع جبران کرد.
وی منطقه چهار تهران را منطقه ای خاص با شرایط کم نظیر توصیف کرد و افزود: وجود محلات برخوردار از جمله پاسداران و در مقابل آن محلات گلشن(خاک سفید) و شمیران نو با شرایط خاص فرهنگی، اجتماعی و بافت های مسکونی بر ویژگی های خاص این منطقه افزوده است.
خبازها با اشاره به کمبودهای فضای سبز در محلات برخوردار منطقه 4 به ویژه پاسداران گفت: متاسفانه در سال های گذشته به دلیل بالا بودن ارزش زمین نسبت به اختصاص سرانه فضای سبز در محله پاسداران غفلت شده و توسعه فضای سبز به خوبی صورت نگرفته است.
قائم مقام شهردار منطقه 4 پادگان 06 را یکی از فرصت های خوب سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: سال گذشته با توجه به وضعیت نا مطلوب فضای سبز پادگان 06 با موافقت مسئولان ارتش عملیات هرس درختان به همراه پاکسازی و بهسازی انهار و  فضای 450 هزار متر مربعی این پادگان در دستور کار قرار گرفت.
وی تصریح کرد: با توجه به کمبود سرانه فضای سبز محله پاسدارن، تبدیل این پادگان به بوستان عمومی می تواند افزایش بسیاری از سرانه های فرهنگی، اجتماعی و فضای سبز را به دنبال داشته باشد.
شایان ذکر است در نخستین روز از دور دوم بازدید میدانی از سطح محلات، هفده مصوبه در محله پاسداران به تصویب رسید و در دستور کار قرار گرفت.

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.