کاهش 65 درصدی تخلفات ساختمانی در محله خاک سفید
 کاهش 65 درصدی تخلفات ساختمانی در محله خاک سفید
شهردار منطقه چهار تهران گفت: آمار تخلفات ساختمانی در محله خاک سفید (گلشن) امسال نسبت به سال های گذشته 65 درصد کاهش داشته است.
1397/8/14

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 "سیدعلیرضا حسینی" با اعلام این خبر گفت: متاسفانه اغلب ساختمان های محله خاک سفید (گلشن) فاقد مجوز قانونی ساخت و ساز و سند بوده و طی سال های گذشته به طور غیرقانونی و بدون رعایت استانداردهای شهرسازی بنا شده است.
وی ادامه داد: احداث املاک ناپایدار در سنوات گذشته باعث رویش و به وجود آمدن بافتی کاملا فرسوده و ناکارآمد در محله خاک سفید شده است که در راستای جلوگیری از افزایش تخلفات اینچنینی درشمال شرق تهران به خصوص محله مذکور تلاش های جدی مقابله با این تخلفات صورت گرفته است.
شهردار منطقه 4 با اشاره به تخلفات ساختمانی سال گذشته در این محله گفت: پیام های تخلفات ساختمانی ثبت شده در سال 96 در محله خاک سفید 1563 مورد بوده است که با کاهش 65 درصدی امسال روند کاهشی پیدا کرده است.
حسینی خاطرنشان کرد: تعداد پیام های ثبت شده درخصوص اینگونه تخلفات ساختمانی در سال 95، یکهزار و 219 مورد و در سال 94 یکهزار و 254 مورد بوده که خوشبختانه اکنون این تعداد کاهش یافته است.
وی گفت: محله خاک سفید در سال های گذشته به موجب مهاجرت از شهرستان ها و ساخت و سازهای غیر مجاز و بی برنامه، از بدو شکل گیری به یکی از محله های پرآسیب شهر تبدیل شده و به همین دلیل از امکانات مناسب خدمات شهری محروم بوده است .
شهردار منطقه 4 تهران با بیان اینکه ساخت و سازهای غیرمجاز در محلاتی چون خاک سفید (گلشن) باعث افزایش بافت ناپایدار شهری در پایتخت شده است، اظهار داشت: بافت ناپایدار شهری به آن دسته از ساخت و سازهایی گفته می شود که هیچگونه از الزامات و استانداردهای شهرسازی را رعایت نکرده و در هنگام وقوع حوادثی چون زمین لرزه بسیار آسیب پذیر و خطر آفرین خواهند بود.
حسینی در پایان گفت: تمام سعی و همت خود را به کار برده ایم که با مشکلات و معضلات ساخت و ساز در این محله به طور جدی برخورد کرده و تعداد آن را کم و کمتر سازیم.
print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.