لایروبی و رسوب برداری ۲۲ مسیل و کانال اصلی هدایت آب های سطحی شمال شرق تهران
 لایروبی و رسوب برداری ۲۲ مسیل و کانال اصلی هدایت آب های سطحی شمال شرق تهران
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران از ساماندهی مسیل ها و هدایت آب های سطحی خبر داد و گفت: با آغاز بارش های پاییزی عملیات لایروبی و احیاء 22 مسیل و کانال در دستور کار قرار گرفت.
1397/8/14


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، رضا معلم با اعلام این خبر گفت: به منظور افزایش آمادگی برای فصول پاییز و زمستان و نگهداشت مطلوب معابر شهری، عملیات لایروبی و رسوب برداری 19 کانال و 3 مسیل منطقه چهار در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در این طرح که به صورت روزانه در سطح منطقه چهار اجرا می شود، به طور میانگین حدود 10 تن زباله از کانال ها و مسیل ها از جمله خشایار، علم و صنعت، باقری، مهرابیان و تهرانپارس جمع آوری شده است.
معلم حفظ و احياء قنات ها و باغات منطقه را مهم و ضروری خواند و گفت: با توجه به اینکه قنات ها در گذشته به عنوان نخستین منابع آبیاری و نخستین تکنولوژی آبرسانی را بر عهده داشتند، نگهداری و احیاء این قنوات در اولویت منطقه قرار دارد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران افزود: تاکنون17 رشته قنات در منطقه 4 شناسایی شده که عملیات لایروبی و رسوب برداری از این قنوات آغاز شده است.
وی در ادامه از حفر و لایروبی چاه های جذبی خبر داد و تصریح کرد: به منظور صرفه جویی بهینه در مصرف و نگهداری آب های زیرزمینی، کنترل، پایش و عملیات حفر و لایروبی 15 چاه جذبی در دستور کار قرار گرفته است.print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.