حفظ محیط زیست با معرفی مدارس سبز در شمال شرق تهران / انتخاب 7 مدرسه شمال شرق تهران به عنوان دوستدار محیط زیست
 حفظ محیط زیست با معرفی "مدارس سبز" در شمال شرق تهران / انتخاب 7 مدرسه شمال شرق تهران به عنوان دوستدار محیط زیست
شهردار منطقه چهار تهران از انتخاب 7 مدرسه به عنوان دوستدار محیط زیست خبر داد و گفت: براساس شاخصه های زیست محیطی هفت مدرسه منطقه چهار به عنوان "مدرسه سبز" انتخاب شدند.
1397/9/14

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "سیدعلیرضا حسینی" در این باره گفت: "مدارس سبز " به مدرسه‌ای اطلاق می‌شود که تمامی اعضای آن به آموزش مهارت‌های زیست محیطی پرداخته و در تأسیس مدرسه هم تمامی ضوابط و استاندارد‌های محیط زیستی وجود داشته باشد.
وی در ادامه توضیح داد: در این راستا مدارس و آموزش و پرورش می‌توانند نقش بسزایی در بهبود پایداری زیست محیطی ایفا کنند؛ بنابراین هر تغییر و تحول زیربنایی در توسعه و تعالی اجتماعی و فرهنگی جامعه در گرو مدارسی خواهد بود که از مؤلفه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری متناسب برخوردار باشند.
شهردار منطقه 4 گفت: در این منطقه تا کنون 7 مدرسه به عنوان مدرسه سبز یا دوستدار محیط زیست شناسایی شده و برنامه های محیط زیستی در آنها صورت می گردد که طبق برنامه ریزی های مدون در این زمینه این تعداد رو به افزایش خواهد رفت.
حسینی خاطرنشان کرد: این مدارس فصل مشترک کاری قابل توجهی را بین شهرداری و آموزش و پرورش ایجاد کرده و مباحثی چون بهینه سازی مصرف در انرژی و منابع آب، کاهش آلودگی های محیط زیستی ، تفکیک پسماند از مبدا و ... را به عنوان رئوس مشترک کار سرلوحه خود قرار داده اند.
وی افزود: علاوه بر آموزش محیط زیستی و مبانی و اصول آن در میان دانش آموزان، اولیا و مربیان نیز مخاطبان اصلی این طرح هستند و مورد آموزش قرار خواهند گرفت.
شهردار منطقه در پایان گفت: انتظار می‌رود “مدارس سبز” در حفاظت و مدیریت کارآمد محیط زیست و منابع و نیز گسترش آن در فعالیت‌هایشان و انتقال این اطلاعات به ارزش‌های اجتماعی در سطح کشور موفق باشند.
print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.