معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 4 خبر داد: آغاز مطالعات در محدوده بافت های فرسوده منطقه چهار در کمیته بازآفرینی/ایجاد دفاتر تسهیل گری بافت فرسوده در منطقه 4
 معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 4 خبر داد: آغاز مطالعات در محدوده بافت های فرسوده منطقه چهار در کمیته بازآفرینی/ایجاد دفاتر تسهیل گری بافت فرسوده در منطقه 4
معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 4 از تشکیل دفترکمیته بازآفرینی بافت های فرسوده خبر داد و گفت: شهرداری برای بافت های فرسوده تسهیلات ویژه ای طبق مصوبات سازمان نوسازی در نظر گرفته است.
1397/9/17


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "محمدرضا آراسته" با اعلام این خبر گفت: با توجه به مساحت قابل توجه منطقه چهار که تقریباً ده درصد مساحت شهر تهران میباشد و وجود مساحت بسیار زیاد بافت ناکارآمد در سطح منطقه در گذشته مطالعات جامعی در خصوص وضعیت بافت های فرسوده منطقه 4 صورت نگرفته است و با توجه به عدم مطالعه دقیق وضعیت بافت های فرسوده شمیران نو و گلشن(خاک سفید) و به دلیل عدم تامین یکی از شروط اصلی(نفوذ ناپذیری)، مساحت بافت فرسوده منطقه در طرح تفصیلی بسیار کم دیده شده است که برای اولین بار کمیته بازآفرینی در این منطقه در جهت احصاء مشکلات این محلات تشکیل و در راستای اهداف سازمان نوسازی، رسیدگی به وضعیت بافت های فرسوده در دستور کار قرار گرفت.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 4 گفت: به دلیل مصوب نبودن بافت ناکارآمد به عنوان بافت فرسوده و وجود مشکلات فراوان در این محلات، استقبال خوبی توسط شهروندان از تخریب و نوسازی بافت های فرسوده صورت نگرفته است.
آراسته افزود: به منظور رفاه حال شهروندان و تعیین تکلیف بافت های فرسوده منطقه چهار، دفترکمیته بازآفرینی بافت های فرسوده با هدف مطالعه کیفیت و درخواست های مردمی تشکیل و ضمن مطالعه وضعیت محل و همرایی با دفاتر تسهیل گری، ضمن تهیه طرح توجیهی جهت ارسال به کمیسیون ماده پنج و صدور پروانه ساختمانی برای این بافت تسهیل خواهد شد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با جلسات برگزار شده و با حمایت های سازمان نوسازی شهر تهران، برای اولین بار پس از ابلاغ طرح تفصیلی شهر تهران افزایش مساحت بافت فرسوده مصوب منطقه چهار به میزان 9 هکتار در حال طی مراحل تصویب در شورای عالی شهرسازی و معماری است.
آراسته در ادامه افزود: یکی از اتفاقات خوبی که در منطقه چهار در حال رخ دادن است افزایش متراژ بافت های فرسوده از 6 هکتار به 15 هکتار است که تحولات عظیمی در بافت های فرسوده ایجاد خواهد شد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 4 در ادامه از ایجاد دفاتر تسهیل گری محلات دارای بافت فرسوده خبر داد و گفت: به منظور تسهیل، راهنمایی و ترغیب شهروندان برای نوسازی بافت های فرسوده هم اکنون دفتر تسهیل گری در محله گلشن و شمیران نو تشکیل و آماده ارایه خدمات به شهروندان است.print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.