رشد 31 درصدی صدور پروانه های ساختمانی در شمال شرق تهران در سال 97
معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه چهار از رشد 31 درصدی صدور پروانه های ساختمانی خبر داد وگفـت: در سال گذشته بیش از 1200 پروانه ساختمانی در منطقه چهار صادر شد که این میزان در مقایسه با سالهای گذشته رشد قابل توجهی داشته است.
1398/1/28

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران "محمدرضا آراسته " با بیان این خبر و در خصوص تسهیل و ارائه خدمات طی سال گذشته به شهروندان متقاضی دریافت پروانه ساخت و ساز،  عنوان کرد: با برنامه ریزی که صورت گرفته ، انتظار می رود در سال 98  میانگین حداقل زمان لازم جهت صدور پروانه ساختمانی شهر تهران در منطقه چهار اجرایی شود.
وی افزود: تعداد پروانه های صادره در سال 97 بالغ بر یکهزار و 233فقره بوده که نسبت به تعداد 940 صدور پروانه  پرونده های سال 96 رشد چشمگیری داشته است. 
آراسته با اشاره به اصلاح فرایند صدور پروانه ساخت و ساز رویکرد مهم شورای پنجم در شهر تهران گفت: یکی از مهمترین چالش‌هایی که شهروندان و مدیریت شهری تهران با آن روبرو بودند زمان طولانی صدور پروانه ساخت و مشکلات پیرامون آن بود که با اصلاح قوانین از سوی شورای پنجم و بخشنامه های صادره از معاونت شهرسازی و معماری شهرتهران و رعایت آن از سوی این منطقه ،تسریع فرآیند صدور پروانه های ساختمانی با هدف رونق ساخت و سازها در شهر دردستور کار قرار گرفت.
وی یکی از مهمترین اقدامات منطقه 4 در سال جاری را تعیین بافت های فرسوده و ناپایدار محلات گلشن و شمیران نو عنوان کرد و گفت: با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با سازمان نوسازان، تعیین تکلیف و نوسازی ده هزار مترمربع از بافت های فرسوده و ناپایدار محله شمیران نو در دستور کار قرار دارد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری 4  در پایان خاطرنشان کرد: به منظور خروج محله شمیران نو از بن بست ترافیکی، ضمن نوسازی این املاک این محله از میدان الغدیر تا بزرگراه امام علی(ع) به طول 2500 متر به زودی اجرا می شود.

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.