کاهش زمان صدور پروانه ساخت در منطقه چهار تهران
 کاهش زمان صدور پروانه ساخت در منطقه چهار تهران
  معاون معماری و شهرسازی شهرداری منطقه چهار تهران از کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی در ساخت و سازهای شمال شرق تهران خبر داد و گفت: از ابتدای سال98  تا کنون  بالغ بر 252  فقره پروانه ساخت و ساز صادر شده است.
1398/4/9


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران "محمدرضا آراسته " با بیان اینکه تسهیل و ارائه خدمات به متقاضیان دریافت پروانه ساخت و ساز، از مهمترین اقدامات حوزه شهرسازی بوده است افزود: تعداد پروانه های صادره از ابتدای سال98  تا کنون  بالغ بر 252  فقره به متراژ کل 371/322 متر مربع بوده است.
وی  با اشاره به تسهیل در صدور پروانه ساخت و ساز در این منطقه گفت: یکی از مهمترین چالش‌هایی که شهروندان و مدیریت شهری تهران با آن روبرو بودند زمان طولانی صدور پروانه ساخت و مشکلات پیرامون آن بود که با اصلاح قوانین از سوی شورای پنجم و بخشنامه های صادره از معاونت شهرسازی و معماری شهرتهران صدور غیر حضوری پروانه های ساختمانی با هدف  تسریع در روند اداری با کمترین زمان و بیشترین دقت دردستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به اقدامات موثر در بافت های فرسوده منطقه چهار گفت: از اقدامات مهم سال گذشته در بافت  ناکارآمد در سطح منطقه و در محلات  شمیران نو و گلشن(خاک سفید)، ایجاد کمیته بازآفرینی در این منطقه با مساعدت سازمان نوسازی شهرتهران و استقرار دفاتر تسهیلگری در محلات مذکور  بود که در سال   98نیز با جدیت پیگیری می شود.
معاون معماری و شهرسازی منطقه چهار افزود: در سال 97 بیشترین صدور گواهی در مناطق مربوط به منطقه چهار بوده است که این نشان دهنده بیشترین ساخت وساز شهر تهران در منطقه چهار است و در سه ماهه اول سال98 نیز 664 گواهی به متراژ کل 894/522  در این منطقه صادر شده است.

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.