اجرای ویژه برنامه های تاسوعا و عاشورای حسینی در محلات شمال شرق تهران/برپایی نمار ظهر عاشورا در بوستان های منطقه چهار
 اجرای ویژه برنامه های تاسوعا و عاشورای حسینی در محلات شمال شرق تهران/برپایی نمار ظهر عاشورا در بوستان های منطقه چهار
  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری  منطقه چهار از برپایی مراسم سوگواری در مساجد ، نواحی و سرای محلات  این منطقه خبر داد  و گفت:همزمان با برگزاری مراسم سوگواری سیدالشهدا(ع) ، نماز ظهر عاشورا در بوستان های این منطقه برپا می شود.
1398/6/13

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار ،" معصومه سادات عمارتی"  با بیان این مطلب افزود :با فرا رسیدن ایام سوگواری ماههای محرم الحرام و صفر ، ویژه برنامه هایی مختلف عزاداری  از 10 شهریور ماه  در محلات 20 گانه آغاز و تا هفتم آبان ماه با شهادت امام رضا (ع) به پایان می رسد.

وی با اشاره به برگزاری برنامه ها و مراسم های مختلف مذهبی در این ایام گفت: برپایی نمایشگاه عکس عاشورایی با محوریت عزاداری و آموزه های حسینی ، برپایی شب شعر با حضور شعرای نامی ، تعزیه خوانی ، سخنرانی با مضامین اهداف قیام عاشورا ، مراسم شام غریبان در مساجد و عزاداری از جمله این برنامه ها است.

 معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری  منطقه چهاردر ادامه به  اقامه نماز ظهر عاشورا در بوستان های سطح منطقه اشاره کرد و گفت: با هماهنگی های صورت گرفته نماز ظهر عاشورا در بوستان های محلات  و مساجد منطقه اقامه خواهد شد.

عمارتی سیاه پوش نمودن مراکز و ساختمان های تحت پوشش شهرداری منطقه ، مراسم سوگواری اربعین حسینی با مداحی و سینه زنی ، همایش رضوی در شهادت امام رضا (ع) و مراسم سوگواری رحلت پیامبر اعظم (ص)  و امام حسن مجتبی (ع) با حضور فعالان عرصه فرهنگی از دیگر برنامه های این ایام برشمرد .

وی در پایان اظهار داشت: در حال حاضر مراسم های سوگواری سیدالشهدا در مساجد ، نواحی 9 گانه و سرای محلات 20 گانه منطقه چهار با مشارکت تشکلهای مردمی در حال برگزاری است.  

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.